TESLİMAT VE İADE BİLGİLERİ

STOK SINIRLILIĞI
Firmamız stoklarına dayalı bir sanal mağazacılık hizmeti sunmaktadır. Bununla birlikte bazı ürünler stoklarımızda bulunmamaktadır. Vermiş olduğunuz siparişlerde nadiren de olsa ürünün stoklarımızda olmaması veya tedarikçi firmanın stoklarında bulunmaması durumunda web sitemizde kaydetmiş olduğunuz irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan size ulaşılarak bilgi verilecektir. Bu nedenle kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız çok önemlidir. Özellikle sistemimizde kayıtlı bulunan iletişim bilgilerinizin doğu olduğundan emin olunuz.
husnubey.com stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını saklı tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı husnubey.com sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 72 saat içerisinde yansımaktadır.
TESLİMAT SÜRESİ
husnubey.com adlı sitemizden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliği bizim için ön plandadır. Kredi kartı ile ödeme yapıldığı durumlarda fatura/ödeme kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca gerekli görüldüğünde alt sınır gözetmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilmektedir. Kontroller sonrasında siparişinizin onaylandığına dair bir bilgi e-posta aracılığı ile size ulaştırılmaktadır. Bu onaylardan sonra siparişiniz teslimat aşamasına gelmektedir. Tüm bu çabanın içinde siz değerli müşterilerimizin kredi kartlarının kötü niyetli 3. kişilerce önlenmesi yatmaktadır. Bu nedenle ürünlerin kargoya tesliminde bir günlük gecikme olabilmektedir. Ürünleriniz kargoya teslim edildiğinde bulunduğunuz konuma bağlı olarak en erken 3, en geç 10 iş günü içinde elinize ulaştırılmaktadır. 10 günlük süre azami olup uygulamada genelde 4 iş gününde siparişler elinize ulaşmaktadır. Genel olarak anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo firması Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl /ilçe merkezlerimiz ve mobil bölge dışında kalan bölgelere ( Köy , Mezra, Askeri Birlikler vb.) ürün teslimatı yapılamamaktadır yada ekstra bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.
HAFTA SONU SİPARİŞLERİ
Cumartesi günü öğle 01.00’den önce verilen siparişler, Pazartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cumartesi günü 01.00’den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.
ÜRÜN RENK & AKSESUAR SEÇENEKLERİ
Siparişini vermiş olduğunuz ürünün alt açıklamasında renk seçeneği yoksa veya sipariş not kısmına ek bilgi olarak renk konusunda tercih veya açıklama yapılmamışsa stoklarda mevcut olan ürün gönderilir. Ürün fotoğraflarına dekoratif olarak konulan aksesuarlar ürün fiyatlarına dahil değildir. Ürün açıklamasında aksesuar hediyeli olan ürünler özellikle belirtilmektedir. Açıklama olmayan aksesuarlar satışa sunulan ürüne dahil değildir.
ADRES:
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Güvenlik açısından kargodan ihbarlı teslimat yapılmamaktadır.

İADE İPTAL KURALLARI

SİPARİŞ İPTALİ
Herhangi bir nedenle siparişinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir mazeret beyan etmeniz gerekmez.İptal işleminin yapılabilmesi için ürünlerin kargoya verilmemiş olması gerekir. Kargoya teslim edilmiş ürünlerde ancak iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
İptal işlemi için;
Hafta içi günlerde saat 14:00’dan önce verilen siparişlerde aynı gün saat 14:00’a kadar.
Hafta içi günlerde saat 14:00’dan sonra verilen siparişler ertesi gün saat 12:00’a kadar.
Hafta sonu ve tatil günlerde verilen siparişlerde tatili takip eden ilk mesai gününde saat:12:00a kadar tarafımıza mail veya telefon yoluyla ulaşmanız yeterli olacaktır.
SİPARİŞ HATALARI
Kargo’dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz.
Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.
Hatalı yada sorunlu kargo yada ürünü teslim almayınız.
Kargonuzu teslim aldıktan sonra fark edilen hasarlı ürünlerde 2 saat içerisinde tarafımızca bildirmeniz durumunda gereken yapılacaktır.
İADE ŞARTLARI
Sitemizde satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır.
İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 15 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
. Ürünün faturası,
. İade formu,
. 15 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Ancak bazı kategorilerimizde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
Ödemenin iadesi ürün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
Bazı doğal sağlık ürünlerinin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmemektedir.
Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bu sayfadaki ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü Güven duyduğunuz bir Kargo firması ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
Hangi ürünler iade alınır?
Ürünün orijinalliği, hijyenikliği ve tekrar satılabilirliğinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, Ürünün iadesi durumunda sizden ricamız ürünü iade nedeninizi bize belirtmenizdir.
Ücret İade Süreçleri?
İade talep edilen siparişler süreç onaylandığında ve ürünler depomuza ulaştığında 3 iş günü içerisinde iade edilecektir.
ÖNEMLİ NOT: Kapıda ödeme siparişlerinizde hizmet bedeli İADE EDİLEMEMEKTEDİR.