Hüsnü Bey Kimdir?

"Dededen toruna, nesilden nesile"

   Hüsnü Bey, Balıkesir ili'nin Havran ilçesinde Osmanlı devrinin son zamanlarında 1915 yılında dünyaya gelmiştir. İlkokulu Havran'da Ali Çetinkayailköğretim okulunda bitirdikten sonra babası Hüseyin Ağa'nın Edremit Körfezi bölgesi için un üretimi yapan meşhur Hançerli Un Değirmeni'nde çalışmaya başlamıştı Bu arada aile geleneği olan zeytin üreticiliğine devam etmiş ve aynı zamanda Havran Ovası'na erik, mandalin, incir ağaçları dikerek meyve bahçeleri tesis etmiştir. 1952 yılında ilçe merkezine ilk çelik baskı zeytinyağı fabrikasını kurmuştur.
   Ticaret ve sanayi odası üyeliklerinin yanında siyasi parti ilçe başkanlığı ve vakıf idareciliği yapmıştır. Hoş sohbet, dünyaya pembe gözlükle bakan, renkli, babacan, mert bir kişiliği vardı. Herkese samimi ve içten davranması ile bir halk adamı görüntüsünü her zaman muhafaza eden nadir insanlardan biriydi. Bu hali ile halk tarafından çok sevilirdi. Genç yaşta iş yaşamına girmesi ve yoğun iş temposu nedeniyle 1981 yılında kalp krizi geçirip erken yaşta hayata gözlerini yummuştur.
   1800'lü yıllardan beri Osmanlıdan cumhuriyete, 4 kuşaktır Edremit Körfezi içindeki zeytin bahçelerimizden çıkan bütün ürünlerimizin butik tarzda üretimini yapan üretici tarım aile işletmesiyiz. Kimyasal gübre, ilaç, hormon gibi kimyasalları kullanmayarak hem insan sağlığı hem de çevreye olan duyarlılığımızla sertifikalı iyi tarım uygulamaları yapıyoruz. Zeytinyağı Üretimlerimiz Erken Hasat olup Eylül ayı ortası - Kasım ayı sonu aralığında toplanmaktadır. Kesinlikle, Doğal sızma zeytinyağının yapısıyla fazla oynamamak için filtre etmiyor dinlendirme yöntemiyle doğallığını korumaya çalışıyoruz.
   Dededen toruna, nesilden nesile, ülkemiz için üretmekten ve çalışmaktan dolayı mutluyuz ve gururluyuz.


"Zeytinyağı fabrikası çalışanları...""Hüsnü Bey...""Hüsnü Bey torunu ile kiraz bahçesinde..."


"Geleneksel taş baskı yöntemiyle zeytinyağı üretimi...""Geleneksel Taş Baskı...""Kadınlar zeytin toplarken..."